KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12777531
nr 1277 7531
Yrjö Penttilä
(f. 1891), Finland
Oljemålning, Landskap med sjö. Signerad, daterad -23. Olja på pannå, 50x75 cm
Yrjö Penttilä, finländsk bildkonstnär född 1891.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 30 september 2019
kl 20:00:41
150 kr
150 kr
150 kr (Budbetjänt)